17 Kasım 2017 Cuma

De Marchi Carezza İçlik

1946 yılında bu yana İtalyan bisiklet dünyasında yer alan ve özellikle Heritage ismini verdiği koleksiyonuyla bilinen De Marchi, üretiminin tamamını ısrarla İtalya'da sürdüren ender firmalar arasında. Bisikletçiler için birbirinden şık ve oldukça geniş bir ürün gamı bulunan markanın teknik kumaş kullandığı ürünleri bir hayli başarılı.

2018 yılına üç farklı içlik modeliyle girmeye hazırlanan marka, bunları kendi içinde iki kısa ve bir uzun kollu olarak ayırmış durumda. De Marchi Carezza, bunlardan uzun olanı ve altı farklı bedende satışa sunulmuş. Sadece siyah rengi bulunan içlikte 67% oranında Merino yün kullanılmış. Dolayısıyla karşımızda nefes aldırma özelliğiyle ön plana çıkan bir içlik duruyor diyebiliriz.


İçliği pek çok farklı hava koşulunda kullanma şansım oldu. Kumaş kalitesi muazzam. Sıcak tuttuğu ve nefes aldırdığı da bir gerçek ancak kullandığım içlikler arasında en sıcak tutanının bu olduğunu söyleyemem. Daha önceki bir yazımda bahsettiğim Santini markasına ait yün içlik -bundan daha kalın olması sebebiyle- özellikle de çok soğuk havalarda ısıtma bakımından bir hayli başarılıydı. Carezza biraz daha mevsim geçişlerinde kullanmak üzere tasarlanmış. Eğer havanın iyiden iyiye soğuduğu kara kış dediğimiz o günlerde bisiklet sürmeyi planlamıyorsanız, Carezza işinizi fazlasıyla görecektir. Ancak tırmanış antrenmanları yapıyor, uzun inişler gerçekleştiriyor ve 2-3 saatten fazla bisiklet üzerinde kalıyorsanız, bundan biraz daha kalın bir içlik tercih etmenizde fayda var.

Kesimi oldukça dar ancak kumaşı da bir o kadar esnek. Bu yüzden, içliği alırken beden konusunda çok da strese girmenize gerek yok ancak yine de içinizin rahat etmesini istiyorsanız daha fazla bilgi için markanın internet sitesinden ürünün beden tablosuna bakabilirsiniz. Benim boyum 180cm ve 68 kiloyum. Small kullanıyorum.


De Marchi'nin internet sitesinden gokhan15 koduyla 15% oranında indirim elde ederek alışveriş yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder