26 Temmuz 2017 Çarşamba

Huizapol Bisiklet Çorapları

Son dönemde yol bisikletinin önlenemez yükselişi ve deyim yerindeyse yavaş yavaş moda haline gelişiyle onunla ilintili ürünlerin satış rakamlarında da hissedilir artışlar olmaya başladı. Öyle ki piyasadaki hali hazırda forma, tayt, çorap vb. ürünleri üreten markaların ürünleri bazı açılardan yetersiz kalmaya başladı ve pazarda kendi kendine yeni aktörlere yer açıldı. Artık kimse üzerinde dev logolarıyla Specialized, Trek, Giant vb. markaların tekstil ürünlerini tercih etmiyor, onun yerine alternatif çözümlere ve kendi tarzını tamamlayacak tasarımlara yöneliyor.

Butik kadro üreticileri, alternatif forma tasarımları derken çorap konusunda da bir sürü marka birbirinden güzel tasarımlarıyla özellikle yol bisikletçilerinin dikkatini çekmeyi başardı. Instagram'da #sockdoping etiketiyle kısa bir gezinti yaparsanız ne demek istediğimi hemen anlarsınız.

Geçtiğimiz ay bu markalardan biri olan Meksikalı Huizapol benimle iletişime geçti ve çoraplarını test etmemi istedi. Tüm erkek koleksiyonu gönderdiler ve hemen her sürüşümde bir başka çoraplarını deneyerek neredeyse gönderdikleri tüm ürünleri denedim. Sonuç elbette mükemmel. Özellikle uzunlukları tam istediğim gibi. Ne rahatsız edici derecede kısa, ne de sizi komik gösterecek kadar uzun. Ancak nefes alan kumaş kalitesi, topuk rahatlığı, koku yapmaması ve güzel tasarımlarıyla benden geçer not alan markayı sizlere anlatmamın bir başka nedeni var.

Huizapol, sattığı her çift çorap için bir ağaç dikiyor. Üstelik fiyatları da gayet uygun. Sitedeki fiyatlar esasında Meksika'nın para birimi cinsinden yazılı (300 Peso 14 Euro civarına denk geliyor) ama yanlarında USD ikonu var. Sitede bir karışıklık olsa gerek, sipariş etmeden önce iletişime geçmekte fayda var. Bu konudan emin olduktan sonra bir veya birden fazla çift çorap olarak hem bisiklet üzerinde kendi zevkinize uygun kaliteli çoraplara sahip olur hem de doğaya katı sağlarsınız.

Oldukça genç bir kadroya sahip bu markanın çevreye olan duyarlılığı beni çok mutlu etti. Sipariş vb. konularda bilgi veya yardım almak isterseniz shopadmin@huizapol.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti ve kargolama süresi konusunda oldukça iyiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme