27 Ocak 2017 Cuma

Stelbel Rodano Yol Bisikleti

Stelio Belletti, 1973 yılında sonraları içinde babasının ismini vereceği kadroların da bulunduğu Stelbel firmasını kurmasının üzerinden çok geçmeden isminden sıkça söz ettirmeye başlamış. TIG kaynaktaki ustalığı, patenti kendinde olan dönemin sıra dışı maşası ve el işçiliğindeki emsalsizliği ile ün salan Stelio, hala aramızda bulunan birkaç İtalyan ustadan biri konumunda.
Kadro tasarımı ve üretimi konularında kendini yetiştiren Andrea Cimò ve Cicli Corsa'daki arkadaşları sayesinde 2013 yılından itibaren yepyeni bir kimliğe bürünen Stelbel markası, tecrübe, üretim geleneği ve zanaatini günümüze aktaran Stelio Belletti'nin danışmanlığı ve kararlarıyla yoluna oldukça emin adımlarla devam ediyor.
Çoğunlukla çelik kullandığı kadrolarının üretimini İtalya'da gerçekleştiren Stelbel'in toplamda sekiz farklı modeli bulunuyor. Pista, Strada, Strada Super, Ortica, Nina, Rodano, SB/03 ve Antenore ismindeki bu modeller, bisiklette klasik ve geleneksel hatları korumayı sevenlerin yanı sıra modern akımları takip edenleri de oldukça tatmin edecek şekilde tasarlanmış. 
Stelbel Rodano Yol Bisikleti
Yol bisikletinde endurance tipi geometriyi tercih edenlere yönelik olarak tasarlanan Rodano, Stelbel'in en çok sipariş alan modelleri arasında bulunuyor. Markanın üzerinde uzun saatler harcadığı lokomotif model konumundaki kadrosu, karbon maşa, konfor odaklı tasarım, yüksek alın borusu, nispeten uzun tekerlekler arası mesafe ve Columbus tarafından modele özel olarak üretilen borular sayesinde eksiksiz bir yol bisikleti olarak nitelenebilir. Tubular özellikli ve üst seviye sayılabilecek iki farklı tekerlek setiyle farklı parkurlarda sürüş yapma şansı bulduğumuz Rodano'nun ağırlık merkezi konumlandırmasındaki başarı, bisikletin viraj alma kabiliyetini oldukça üst seviyeye çıkarmış. Uzun sürüşlerde ağrılara sebep olmayan, oldukça konforlu ve inişlerde öyle her bisiklette hissedemeyeceğiniz güveni sağlayan bir kadro arıyorsanız, fiyat-performans açısından da sınıfı geçen Stelbel Rodano oldukça doğru bir tercih olacaktır.
Tamamen kendi ölçülerinize özel olarak ürettirme şansına sahip olduğunuz Stelbel yol bisikleti kadrolarının renk opsiyonları neredeyse sınırsız. Eğer aklınızda net bir renk varsa, markanın sosyal medya hesaplarında paylaştığı fotoğraflara hiç bakmayın çünkü aklınızı karıştıracak güzellikte bir sürü renkle karşılaşacak ve muhtemelen kararınızı değiştirme noktasına geleceksiniz. Tasarım ve renk seçme konusunda oldukça yaratıcı ve esnek; boya işçiliğinde ise kusursuz oldukları rahatlıkla söylenebilir.
Sipariş için internet sitelerindeki iletişim formundan Stelbel ile bağlantı kurabilir ya da info@stelbel.it adresine e-mail yollayabilirsiniz. Mevcut yoğunluklarına da bağlı olarak ortalama bekleme süresi dört ay olarak veriliyor ve siparişi oluştururken bir miktar ön ödeme yapmanız gerekiyor. İstediğiniz vites grubu, tekerlek seti ve tamamlayıcılarla teslim alabileceğiniz bisikleti dilerseniz sadece kadro olarak da sipariş edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder