29 Ocak 2017 Pazar

Santini Yün İçlik

1965 yılından bu yana profesyonel bisiklet dünyası için üretim yapan ve halen Santini ailesi tarafından yönetilen Santini markası, üretiminin çok büyük kısmını Bergamo'ya bağlı Lallio'da gerçekleştiriyor.

Pek çok profesyonel takımın üzerinde görmeye alıştığımız ürünlerinin tamamında kalite odaklı çalışan Santini, zaman zaman modern tasarım akımlarını takip etmek yerine geleneklerine ve inandığı değerlere biraz daha bağlı bir imaj çizse de, kullandığı malzemelerde her zaman için en iyiyi tercih eden markalar arasındaki yerini korumaya devam ediyor.

Havalar soğumaya başladığında hepimizin gözü dolabımızdaki içliklere takılır. Uzun kollu, kısa kollu, yün veya değil mutlaka içlik giymek isteriz. Bir içlikten beklenen şeyler ise oldukça nettir. Koku yapmamalı, nefes aldırmalı ve elbette sıcak tutmalıdır. Santini'nin yün formalardaki hem tasarım hem de performans anlamındaki başarısına aşinayım ancak daha önce herhangi bir yün içliğini alıp denememiştim ama denedikten sonra Santini'nin yün ile olan imtihanını bir kez daha başarıyla geçtiğine şahit oldum.

Uzun kollu yün içlik, 80% oranın yün kullanılarak yapılmış ve oldukça esnek bir yapısı var. Santini formalarda hangi bedeni giyiyorsanız içlikte de onu tercih edebilir, çok arada kaldığınız durumlarda ise bir beden küçüğü tercih edebilirsiniz. İçliği birden fazla sürüşte kullandım. Üzerine uzun kollu forma ve kalın bir rüzgâr ceketi giyerek gerçekleştirdiğim bu sürüşlerde gövdem ve kollarım kesinlikle üşümedi. Gövdeyi sıcak tutmayı başardığım için de ellerim öyle hemen yarım saat sonra değil ancak ikinci saati doldururken üşümeye başladı. Sürüş sonrasında ise içlik öyle sırılsıklam değildi ve herhangi bir koku yapmamıştı.

Şu sıralar indirimde olan yün içliği gözüm kapalı önerdiğimi söyleyebilirim. Eğer internetten alabiliyorsanız Santini'nn kendi sitesinden sipariş verebilirsiniz. Ürünü görmeden almak istemeyenlerdenseniz, Santini'nin Türkiye distribütörü Aslı Bisiklet'e ürünle ilgili stok sormanızda fayda var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder