27 Ocak 2017 Cuma

De Marchi Cortina Kışlık Tayt

1946 yılında bu yana İtalyan bisiklet dünyasında yer alan ve özellikle Heritage ismini verdiği koleksiyonuyla bilinen De Marchi, üretiminin tamamını ısrarla İtalya'da sürdüren ender firmalar arasında. Bisikletçiler için birbirinden şık ve oldukça geniş bir ürün gamı bulunan markanın teknik kumaş kullandığı ürünleri bir hayli başarılı.

Kışlık taytlar arasında markanın en pahalı ürünü konumundaki askılı Cortina tayt, soğuk kış günlerindeki en iyi dostunuz olmaya aday. Sırtı saran ve nefes aldıran kumaşının hemen altındaki cebi, diz kapaklarının arkasında bulunan rüzgâr kesici ve nefes aldırma özelliğine sahip teknik kumaşı ve kalça kısmına yakın iki tarafta da bulunan reflektör bantları ile oldukça kullanışlı bir kimliğe bürünen tayt, sahip olduğu esneklik ve rahatlıkla da uzun yıllar kullanım için oldukça ideal bir seçenek olarak gösterilebilir.

Kendi fiyat segmentindeki rakip marka taytlarından herhangi bir eksiği bulunmayan taytın pedi de markanın kullandığı en üst düzey pedlerinden biri ve hem hijyen hem de konfor bakımından birinci sınıf kalite sunuyor. Taytın genel anlamda hem sıcak tutma hem de rüzgâr kesme özellikli olduğunu söyleyebilirim. Uzun kışlık tayt olarak satılan her tayt bu özelliklerin ikisine birden sahip olmadığı için ürün bu noktada diğerlerinden keskin hatlarla ayrılıyor. İç yapısında bulunan yumuşak doku ısınmanıza yardımcı olurken, dış taraftaki özellikle diz ve yukarısında bulunan rüzgar kesici özellikteki bölümler hem rutin sürüşlerinizde hem de uzun inişlerde üşümenizi ciddi oranda engelliyor.

Ocak ayında yaklaşık 1200 rakıma kadar tırmanıp indiğim bir sürüşte kullandığım bu taytla hiçbir şekilde üşümedim. Üstelik hava da sıfır derece dolaylarında seyrediyordu ve bölüm bölüm oldukça rüzgârlıydı. Bu noktada elbette vücudunuzun diğer bölümlerini ne kadar sıcak tuttuğunuz da önemli. Gövdenizi ne kadar sıcak tutarsanız, vücudunuzun diğer bölümlerinin soğumasını da o kadar geciktirmiş olursunuz.

De Marchi markasının ürünlerini satın alırken beden tablosuna dikkatli bakmanızda fayda var. Üşenmeyin ve kendi bedeninizde gerekli ölçümleri yapın çünkü bazı ürünlerde kesimleri Rapha ya da Santini kadar dar kesim değil. Genel itibariyle bu markalarda giydiğinizden bir beden küçük tercih etmenizde fayda var. Ben hem ceket hem de taytta M yerine S tercih ettim ve oldukça memnunum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder