29 Eylül 2016 Perşembe

Veloflex Master 25 Dış Lastik

Eğer siz de Continental, Michelin ve Schwalbe üçgeninde dönüp duranlardansanız, farklı bir clincher lastik deneyimi edinmenin vakti gelmiş demektir. Üretim aşaması baştan sonra İtalya’da gerçekleşen Veloflex lastiklerinin sadece tubular değil, clincher –open tubular olarak da geçiyor- olanları da son kullancıyı oldukça tatmin edicek kalitedeler.

Veloflex Master 25 Dış Lastik
25mm genişliğe, 320 TPI seviyesine ve 200 gram civarında ağırlığa sahip olan Veloflex Master, kaliteli bir tekerlek setinin ve hatta bisikletinizin başına gelebilecek en güzel şeylerden biri. Hobi kullanıcılarının yanı sıra sporcuların da gözdesi olan bu lastikler, Veloflex’in tubular lastiklerinde kullandığı yüzeyin aynısına sahip. Hafiflik, sağlamlık ve esneklik gibi hem ürün kalitesini hem de sürüş performansını doğrudan etkileyen faktörleri ürünlerinde sunmada usta olan Veloflex, tubular lastiklerinde son kullanıcıyla buluşturduğu Corespun Casing teknolojisinden faydalanmış. Bu sistemde tek bir ipliğin etrafına örülen pamuk iplikleri aynı ağırlıkta fakat çok daha sağlam bir yapı oluşturuyor. Böylece lastiğin yol tutuş performansında hissedilir bir avantaj sağlanmış oluyor. Yuvarlanma direnci ve viraj kabiliyeti gibi konularda elbette bir adım gerideler ancak kendi alanlarında, yani en iyi clincher lastikler listesinde tepedeler.
Fabrika verilerine göre ön için 6000km, arka içinse 3000km kullanım ömrü biçilmiş lastikler, patlak korumasına da sahipler. Doğal kauçuk malzemeden üretildikleri için yol tutuştaki başarısında ve dayanıklı yanak yapısında kendi fiyat segmentindeki diğer lastiklerden kolayca ayrılıyor. 85-130 PSI aralıklarında kullanabileceğiniz Veloflex Master yol bisikleti lastiği, dört mevsimlik ve hemen her yol tipine uygun olarak tasarlanmış. Eğer bisikletine iyi bakan ortalama bir hobi kullanıcısıysanız, yaklaşık bir yıl boyunca herhangi bir sorun yaşamadan bu lastikleri kullanabilirsiniz. Ancak antrenman ve yarışlar arasında mekik dokuyorsanız, yılda birden fazla çift eskiteceğiniz kesin olduğundan bu lastik cüzdanınızda derin boşluklar yaratabilir.
Yüksek hızdaki yuvarlanma dirençlerinin seviyesi, zemin yapısı fark etmeksizin yol tutuştaki başarıları ve virajlarda güven veren yapıları sayesinde farkını daha ilk sürüşte hissedeceğiniz Veloflex Master 25, jantınıza takarken sizi biraz deli edebilir. Eğer pek tecrübeli değilseniz, birkaç iç lastiği mundar etmeniz kuvvetle muhtemel. Ancak bu kalitede ve aynı zamanda konforda olan bir lastik için buna değer, zira 85-100 PSI dolaylarında kullanıldığında size verdiği sürüş hissi, piyasadaki diğer lastiklerden çok daha iyi. Performansı ve mümkün mertebe konforu beraber istiyorsanız, yola adeta tutunan bu lastiklerin sizin için en doğru lastiklerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Wiggle, Cicli Corsa, Bikebug ve Merlin Cycles gibi pek çok alışveriş sitesinde son kullanıcıdan yıldızlı pekiyi alan bu lastikler, siyah, mavi ve kırmızı yüzey olmak üzere tamamı sarı yanaklı olarak satılıyor. Kırmızı ve mavi yüzeyi olan lastikleri takacak bir bisikletimiz olmadığı için tercihimizi siyah renkten yana kullandık ve Merida Scultura 7000-E model bisikletteki Cole C40 Lite tekerlek setiyle test ettim. Zaten bir lastik neden kırmızı ve mavi yüzeyli şekilde üretilir ondan da emin değilim. Bu arada sarı yanaklı olsun istemiyorsanız, aynı özelliklerdeki ve tamamen siyah renkteki Veloflex Corsa modelini tercih edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder