11 Ağustos 2015 Salı

Campagnolo Vento Jant Seti

Campagnolo'nun orta profilli jantları arasında Khamsin'den sonraki en uygun fiyatlı tekerlek seti olan Vento, sağlamlığı ile dikkat çeken bir set. Eski serilerine göre biraz daha hafifletilen ve toplam ağırlığı 1660 grama çekilen sette hemen hemen tüm Campagnolo tekerlek setlerinde olduğu gibi G3 örüm teknolojisi kullanılmış. Böylece arka tekerleğin esnemezliği bir hayli iyi düzeye ulaşmış. Kullanırken bunu hissetmek çok da zor değil ama bir endurance yol bisikletiniz varsa ona takmanızı önermem zira bisikletin doğal halini biraz bozuyor. Yani siz endurance bisiklette bir yumuşaklık ararken, tekerlek setiyle bu durumu tersine çevirmiş oluyorsunuz. Aynı şeyi diğer G3 tekniğiyle örülmüş setler için de söyleyebilirim.

Set 9,10 ve 11'li sistemlerle uyumlu çalışıyor ve hem Shimano hem de Campagnolo hub ile kullanmak mümkün. Tasarımı, aero telleri ve kırmızı tel başlarıyla bisikletinizde oldukça şık duran setin akıcılığı fena değil. Aynı fiyat aralığında alınacak setler arasında öne çıkıyor diyebilirim. Üstelik pek çok markanın setinden daha uzun süre sizi idare edeceğinden emin olabilirsiniz. Örneğin; yakın segmentteki Mavic jantlardan çok daha sağlam, uzun ömürlü ve performanslı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Alüminyum göbekli Vento, iyi bir dış lastik setiyle beraber size başlangıç için ihtiyacınız olan performansı sağlar. Ancak yol bisikletinde kendinizi geliştirmek ve hobi düzeyinden yarış düzeyine atlamak istiyorsanız, antrenman setiniz veya ulaşım amaçlı kullandığınız yol bisikletinizin güven veren tekerlek setinden fazlası olamaz.

Türkiye'de Aktif Pedal mağazalarından alabileceğiniz Campagnolo Vento, Merlin Cycles gibi sitelerde de uygun fiyatlara bulunabiliyor.

2 yorum:

  1. Bende Scirocco alacağım. Vento ile Scirocco'nun tek farkı sanırim Scirocco daha profilli ve haliyle daha ağır. Vento biraz daha tırmanış seti gibi.

    YanıtlaSil