10 Aralık 2014 Çarşamba

Nite Ize Handleband Telefon Tutacağı

Son bisikletimi iyiden iyiye ulaşım aracı olarak kullanmaya başladığımdan beri, farklı farklı ihtiyaçlarım doğmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de telefonu bisiklete sabitlemek için gerekli olan aparat oldu. Aslında daha önce kullandığım bir aparat vardı ama sabitlemesi uzun sürüyordu. Dolayısıyla, daha kolay söküp takılabilen yeni bir aparat gerekti.

Yaklaşık iki haftadır kullandığım Nite Ize markasına ait Handleband, epey kuvvetli bir silikon türü kullanılarak imal edilmiş, montajı kolay bir telefon tutacağıdır. Gayet sert bir şekilde telefonunuzu tutuyor ve öyle çukurlara girdiğinizde sekme, yerinden oynama falan yapmıyor. Eliniz kolunuz çarpsa bile, telefonun o sıkı duran silikonlardan kurtulmasına imkan yok diyebilirim. Siyah ve beyaz renklerde satışa sunulan ürünün silikon bandının tutturulduğu alüminyum bölümler aynı zamanda şişe açacağı olarak da kullanılabiliyor. Aparat, ister yan ister düz bir şekilde bisikletinizin gidon veya gidon boğazı kısmına monte edilebiliyor. Hatta ince bir üst borunuz var ise, oraya bile sabitleyebilirsiniz. Ne kendi kendine bir kayma ne de yerinden oynama durumu söz konusu olmuyor. Yani, aparat hem sabitlediğiniz yere sıkıca sarılıyor, hem de üzerindeki telefonu tek seferde sabitlenen çift bantlı sistemi sayesinde sımsıkı tutuyor. Zaten takarken bir miktar güç uygulamanız gerekiyor. Bu işlem esnasında, ne denli sağlam bir şey kullandığınızı hemen anlıyorsunuz. Aparatın en güzel yanı, telefonu üzerinden almak istediğinizde bütün aparatı sökmenize gerek kalmıyor olması.

Nite Ize markası, aydınlatma, sabitleme ve güvenlik gibi konularda alternatif çözümler üreten bir Amerikan şirketi. Bisiklette kullanım için piyasaya sunduğu ürünleri denemeye değer gözüküyor. Özellikle aydınlatma ürünlerinden de edinmeyi düşünüyorum. Onları da kullandıktan sonra burada paylaşıyor olurum.

Ürün, Hepsiburada ve Troy Store mağazalarından satın alınabiliyor. Ürünlerle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, markanın Türkiye'deki temsilcisine soru sorabilirsiniz.

1 yorum: