5 Temmuz 2014 Cumartesi

Santini Askısız Kısa Tayt

Askılı taytların askılarından rahatsız olanların veya taytların üzerine şort giyenlerin sıkça tercih ettiği tayt tipi olan askısız kısa taytlar, ulaşım amaçlı bisiklet kullanırken benim de sık sık tercih ettiğim taytlardır. Sık aralıklarla giyecekseniz veya uzun sürüşlerde kullanacaksanız, aldığınız taytın pedinin kaliteli olması gerek. Taytın neden önemli olduğuna önceki bir yazımda değinmiştim. Ürünlerinin üretimini İtalya'da yaptıran Santini markası, bu konuda bir hayli güvenilir bir markadır. Dolabımda pek çok ürünü bulunan Santini'nin askısız kısa taytının hem geçen seneki, hem de bu seneki modelini kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Yeni Logo
Öncelikle, geçen seneki modeli ve bu seneki modelinin arasında ped kalitesi açısından bir fark olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Hemen hemen aynı pedi kullanmışlar. Sadece görsel olarak bir fark var. Santini logosunun tayttaki görüntüsü değiştirmişler. Tayt kumaşında da herhangi bir değişiklik yok. Taytın bacaklarınızdan sıyrılmasın diye iç kısmına yapılan destekler de oldukça kaliteli. Sımsıkı bacaklarınızı tutuyor. Demek istediğim, gittiğiniz mağazada ille de yeni sezona ait olanını aramanıza gerek yok. Benim yeni sezona ait olanı almamın sebebi, geçtiğimiz seneye oranla kilo kaybetmiş olmam. XL iken L giymeye başladım. Taytın pedi, bakteri tutmayan cinsten ve kalınlığı oldukça iyi. Gerçekten size konfor sağlayan bir ped. Uzun sürüşlerde canınızı sıkmaz. Gün içinde şortlu veya şortsuz kullandığınızda da epey iş görür. Askılı taytların bacaklarınızda çıktığı kadar yukarı seviyeye çıkmıyor ve biraz daha uzun kalıyor ama yine de diz hizasından epey üstte duruyor. Taytın seleye temas eden kısmında herhangi bir deformasyon olmuyor. Kumaş kalitesiyle direkt olarak alakalı olan bu durum, taytın ömrü açısından çok önemlidir. Bacaklarınızın iç kısmında, pedal çevirirken sürekli seleye sürten noktalarda veya seleye direkt olarak sürüş boyunca temas eden noktalarda pamuklaşmalar veya incelmeler başladıysa, kullandığınız taytın kumaşında bir kalitesizlik söz konusudur. Henüz herhangi bir Santini ürününde bu durum başıma gelmedi.

50 ila 60 euro arasına değişen fiyatlara satılan Santini kısa taytı, Orbea, Bike&Outdoor ve Bisiklet Sepeti mağazalarında bulabilirsiniz. Her mağazanın nakit ödeme için yaptığı indirim farklı olduğundan, almadan önce pazarlık yapmanızda fayda var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder