25 Nisan 2014 Cuma

Takımlar Toplanıyor

Ufak tefek yaz sezonuna ait eklemeler yaptığım bavulumu kapattıktan sonra kahvaltıyı uçakta yapmak üzere sabah erkenden evden ayrıldım. İşlemler bittikten sonra uçak saatini beklemeye başladım. Boş durmak yerine biraz tweet okuyayım diye elimi telefona atınca, Belkin takımının 50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için çoktan Türkiye'ye geldiğini ve hatta oteline giriş yaptığını öğrendim. Böylece bendeki heyecan biraz daha artmış oldu.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu
Organizasyondaki görevi benden başka ama kaldığı otel benimkine çok yakın olan bir arkadaşımla aynı uçağa bindik ve Antalya'ya doğru havalandık. Otelimize nasıl gideceğiz bizi kim transfer edecek ne olacak ne bitecek derken yolculuk hemen bitti ve kendimizi Akdeniz ikliminde buluverdik. Çok geçmeden bizi organizasyonun transfer görevlileri karşıladı. Omega takımına ait takım aracıyla otellerimize transferimiz sağlandı. Belli ki organizasyonun kusursuz işlemesine özen gösteriliyor. Takım araçları yarış başlayıncaya kadar bu tip transfer işlerinde kullanılacak sanırım. Ah tanrım! Belki de Cavendish benim oturduğum koltukta oturacaktır! Biraz fotoğraf çekip etrafı inceledikten sonra odama yerleştim. Akabinde Buyruk'u aradım ve geldiğimi haber verdim. Bu arada güneş iyiden iyiye etkisini göstermeye başlamıştı. Sonuna yetiştiğim öğle yemeği servisinden faydalandım. Buyruk geldikten sonra birlikte havuza indik. Çok çalışıp yorulmuştuk ve bu tip bir şımarıklığı hak etmiştik(!) Biraz güneşlendikten sonra Belkin ve diğer bir iki takımın sporcularının antremandan geldiklerini gördük. Emin olun, televizyonda gözüktüklerinden çok daha ince bacaklara sahipler. En azından ince fizikli olanlar için durum bu. Greipel'i de gördükten sonra bu konuya tekrar geleceğim. 

Bisikletçiler, havuz başındaki atıştırmalık alanda bir şeyler yediler. Bizim de canımız çekince kaptık biralarımızı oturduk arkalarına. Biraz sohbet biraz gözlem derken biralar bitti. Belkin takımının sporcularıyla tanışma işini aceleye getirmek istemedim. Zira az sonra havuzda yüzecektim ve üstsüz bir biçimde şort ve parmak arası terlikle onlarda bırakacağım ilk intibah pek hoş olmazdı. Zaten onlar da çok geçmeden gittiler. Yalnız aralarından bazıları salataya yüklenirken bazıları ise patates kızartması, hamburger ve kolayı önlerinden eksik etmiyordu. İyi valla!

Akşam yemeğinden hemen sonra benim gibi takım ekibinde yer alanlar için bir toplantı yapıldı. Hemen hemen herkes birbirini tanıyordu. Yapmamız gerekenler anlatıldı, tur boyunca giyeceğimiz tişörtler verildi ve takımlarımızın yarış esnasında kullanacağı araçların anahtarları teslim edildi. Çok fazla farklı konuda birbirinden bağımsız pek çok bilgilendirme yapıldı. Kafam biraz karışmadı değil. Diğer arkadaşlar hem birbirini hem de yapılacak işi tanıdığından oldukça rahatlar. Sanırım çok da abartılacak bir durum yok. Sorulara cevap bulmak için günlerin geçmesi gerek. 

Düşünceleri bir kenara bırakıp, otelin lobisinde Belkin ekibinin takım menajerini buldum ve kendimi tanıttım. Numaramı da verdim. Keyifleri yerinde gözüküyordu diye fazla da meşgul etmedim. Sanırım yarın bana kendi takımlarına ait tişörtlerden verecekler. Ekipten biri gibi gözükmem önemli olsa gerek.

Yarından itibaren yapılacak işler artacak gibi gözüküyor. Takımlar halen otele girişlerini tamamlamış değiller. Geç saatlere kadar sürecek sanırım tüm takımların toparlanması.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder