12 Nisan 2014 Cumartesi

Specialized Racing Askısız Kısa Tayt

Havalar ısınmaya başladı. Artık kısa taytları dolap diplerinde değil, en önlerde tutmalı. Hem askılı, hem de askısız olmak üzere tüm kısa taytlarımı yeniden formalarımın yakınına koydum. Kullandığım bu taytlara ait ürün incelemelerini de fırsat buldukça tek tek paylaşacağım. Askısız olan bir tanesinden; Specialized Racing modelinden başlayalım.

Specialized markasına ait altı farklı tayt modeli kullandım. Modellerden biri giriş seviyesi, diğerleri ise orta ve üst seviye kalitedeydi. Genel itibariyle bu markaya ait taytlardan memnun kaldığımı söyleyebilirim. Yanılmıyorsam üç farklı renk seçeneği ile sunulan Racing modelinin ped kalitesi gayet iyi bir seviyede. Eğer kendi ölçünüze uygun bir sele de kullanıyorsanız, damarlara baskı yapmaması için tasarlanan kanalları sayesinde kan dolaşımına olumsuz etki edebilecek bir durum oluşturmuyor ve uzun sürüşlerde de iyi performans alabiliyorsunuz. Antibakteriyel olarak tasarlanan pedin havalandırma desteği iyi durumda. Elbette öyle muazzam bir nemi dışarıya atma söz konusu değil ama muadillerine kıyasla gayet başarılı. Ayrıca taytın ped kalınlığı makul seviyede olduğundan, konforunuzdan ödün vermemiş oluyorsunuz. Racing modelinde hoşuma gitmeyen tek şey, taytın iç kısmında bulunan ve bacaklarınızı sıkıca sarması gereken noktada yekpare bir silikon hat kullanılmamış olması. İşin biraz da estetik yönü düşünülerek, firmanın logosunun şeklinde silikon destekler tasarlanmış, ancak bu destekler bacağınızı yeteri kadar sıkıca tutmuyor. Bunu çok net söyleyebilirim. Bunun haricinde eleştirebileceğim bir yön yok. Kumaş kalitesi iyi düzeyde ve hava alıyor. Bacaklarınızda öyle aşırı terlemeler olmuyor. Seleye temas eden kısımda erken deformasyonlar söz konusu değil.

Fiyat performans olarak fena seviyede olmayan Specialized Racing askısız kısa tayt modelini, Aktif Pedal mağazalarında bulabilir, internetten siparişini verebilirsiniz.

2 yorum:

  1. hiç ebayden alınma taytınız jerseyiniz var mı? kalitesini karşılaştırabilir misiniz varsa?

    YanıtlaSil
  2. Hayır. Oradan hiç tayt almadım. Alırken dikkat etmeniz gereken şey, satıcının profilindeki yorumlardır. Orijinal ürün satıp satmadığını hem ilandaki ürün açıklamalarından hem de aldığı yorumlardan anlayabilirsiniz.

    YanıtlaSil