6 Şubat 2014 Perşembe

Bisiklet Gezgini'nde Söyleşi

İZ TV için çekilen Bisiklet Şehri belgeselinin yayınlanmasının üzerinden çok geçmemişti ki, Bisiklet Gezgini'nde çalışan ve kendi de benim gibi bisiklete gönül vermiş biri olan Seçil Öznur'dan bir mesaj aldım. Belgeselde de biraz bahsettiğim şu İskandinavya turuma dair anılarımı ve bisiklet ile ilgili diğer hikayelerimi anlatmam için beni bir söyleşi yapmaya davet etti. Daha önce, yeri bana uzak olduğundan sadece bir kere teknik servis hizmeti almak için uğrama fırsatı bulabildiğim mağazaya, şimdi söyleşi için gidecek olmak beni biraz heyecanlandırmıştı. Hemen kabul ettim.

Geçtiğimiz yaz, bir gazeteye röportaj vermiştim. Sonra, bir başka konuda bir kez daha bisiklet ile ilgili cümlelerime yer verilmişti. Bisiklete dair yazdığım öykülerden bir tanesi bir başka gazetede yayınlanmıştı. Ardından gelen belgeselle birlikte ise, bisikletle ilgili yaptıklarım iyiden iyiye duyulmaya başlanmıştı. Şimdi de tüm bunları derleyip toparlamam, başkalarına aktarmam gerekiyordu. Bir gün öncesinden, göstereceğim fotoğrafları ve anlatacağım konu başlıklarını belirleyip hazırlanmıştım. Söyleşi, otuza yakın kişinin katılımıyla gerçekleşti. Herkesi oturmuş beni beklerken görünce, biraz gerilmediğim değil açıkçası. Ancak, o sıcak ve samimi ortam beni hemen rahatlattı. Bisiklet Gezgini, daha çok tur bisikletçilerine yönelik bir oluşum olduğu için, İskandinavya'da gerçekleştirdiğim turla ilgili hikayelere ve detaylara daha çok yer verdim. Halihazırda yol bisikletine daha çok biniyor olsam da, bisikletle seyahat fikri beni her zaman heyecanlandırır. Dolayısıyla, yaptığım bu tur son turum olmayacak. Bisikletle tanışma hikayemden bugüne kadar geçen tüm süreci, yaptığım irili ufaklı turları ve ofis hayatını bırakıp bu sektöre nasıl geçtiğimi de işin içine katarak beni dinlemeye gelen bisiklet sevdalıları ile paylaştım. Birbirinden iyi bu insanlara bir şeyler anlatmak, heyecanımı onlarla paylaşabilmek harikaydı. Anlatırken zaman hiç geçmiyor sanıyor ve hatta susadığımı bile unutuyordum ki, Seçil devreye girdi ve sürenin sonuna yaklaştığımızı haber verdi. Şöyle bir saate baktım. Doksan dakikadan fazla süredir ayakta bir şeyler anlatıyordum ve bana sanki yarım saat olmuş gibi gelmişti. Daha anlatacak çok şeyim varken sürenin bitmesi beni biraz üzse de, turla ilgili her şeyi anlattığım için herhangi bir sorun olmadı.

Her söyleşi davetlisine bir harita armağan eden Seçil'in ricasını kırmadım ve hep merak ettiğim, bir gün gidip pedallamayı düşündüğüm Brezilya'nın haritasını aldım. Beni dinlemeye gelen dünya tatlısı insanlardan söyleşi esnasında ve sonrasında iyi geri dönüşler aldığım için evine mutlu dönecek olan bir bisiklet delisi olarak ayrıldım oradan. Hiç sıkılmadan hikayelerimi dinleyen ve söyleşi bitiminde beni alkışlayan bisiklet aşıklarına buradan çok teşekkür ediyorum.

Söyleşi bitiminde çekilen toplu fotoğraf

İskandinavya turuna ait klipSöyleşi sırasında perdede olan fotoğrafların hepsi için aşağıdaki linke tıklayın

https://plus.google.com/photos/105778214582632416593/albums/5977307038917591937?authkey=CMPQ8NKV9O7zxgE

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder