22 Ocak 2014 Çarşamba

Swissclean Jant Silgisi

Muhtemelen Türkiye'de bulamayacağınız ve yurt dışından sipariş etmeniz gereken, Swissstop markasına ait ve orijinal ismi Swissclean Rim Cleaner olan bu silgi sayesinde jant çemberlerinizi pırıl pırıl ve mümkün mertebe pürüzsüz yapabilirsiniz.

Fren pabuçları konusundan uzman olan Swissstop markasının üretimi olan ve su zımparası ile aynı görevi gören bu silgi hiç pahalı bir şey değil. Bence herkesin bir kenarda bulundurması gereken bir ürün. Jantlarınızı elden çıkaracağınız zaman fren yüzeyini bununla temizleyip satmaya kalkarsanız, karşı tarafta çok temiz ve iyi bakılmış bir jant sattığınız izlenimini oluşturabilirsiniz. Kullanım şekli oldukça basit. Bildiğimiz silgi gibi kullanıyorsunuz. Biraz bastırarak jant çemberini temizliyorsunuz. Belli aralıklarla silginin kendi yüzeyinde biriken siyahlığı ve jantın çemberinde biriken silgi artıklarını parmağınızla silmeniz yeterli olacaktır. Ben silginin uzun kenarının yarısıyla temizleme yapıyorum. Yani, silgiyi yatay tutuyorum. Böylece aynı alandan bir kere geçmem yeterli oluyor. Dikey yaparsanız daha küçük bir yüzeyi silmiş oluyorsunuz. İki kere geçmeniz gerekebilir. Nasıl kolayınıza geliyorsa artık.

Oldukça sert ve dayanıklı bir yüzeyi bulunan bu silgi, öyle çok kısa bir sürede bitmiyor. Kullanmaya başlamadan önce kuru bir bezle jant yüzeylerinden birer tur geçin. Sonrasında temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Jantınızın fren yüzeyini silerken, çemberin temizlenmediği hissine kapılmayacağınızı garanti ediyorum. Eğer çok harap durumda bir jantınız yoksa, silmeye başlar başlamaz parlaklığı görürsünüz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder