23 Ocak 2014 Perşembe

Specialized Race Pro Kışlık Askılı Tayt

Fiyat ve performans eşleşmesi yapıldığında, askılı kışlık taytlar arasında sınıfı geçen ürünlerden biri, Specialized markasına ait olan Race Pro modeli tayttır. Bir kışlık tayttan istediğiniz her şeyi size sağlar. Konfor, sıcak tutma ve dayanıklılık açısından oldukça yeterli seviyede olduğunu söyleyebilirim.

Ben, bu tip taytlarda bulunan ayak askılarını çok seviyorum. Kışlık tayt alırken bunun olmasına özen gösteriyorum. Eğer kendinize uygun bedende bir tayt aldıysanız, ayağınızın altından geçen bu askı sayesinde, taytın dizinizin altında kalan kısmı sürüş esnasında asla toplanma veya çekme yapmıyor. Bu askının olmadığı bazı kışlık tayt modelleri, sürüş esnasında toplanma yapabiliyor. Taytın ön kısmında bulunan fermuar ise, giyip çıkartmanızda size kolaylık sağlıyor. Öyle bozulan, takılan veya kopan bir fermuar değil. Kaliteli yapmışlar. Omuz askıları rahatsız etmiyor ve taytın arka kısmı belinizden oldukça yukarıda bir yerde bitiyor. Yani, neredeyse omuz hizasına kadar çıkan bu kısım sayesinde bel ve sırt kısmınız da sıcak tutulmuş oluyor. Taytın her yeri polarlı. Bu yumuşak polar sayesinde teninizi tahriş edecek herhangi bir duruma mahal verilmiyor ve tayt sizi sıcak tutuyor. Hem havalandırması iyi hem de sıcak tutuyor. Neredeyse bütün kış sürüşlerime bu tayt ile çıktım ve bacaklarım hiç üşümedi. Rahatlıkla size tavsiye edebilirim.

Taytın pedi, aynı markanın kısa modellerinde de olduğu gibi kaliteli. Nefes alımına yardımcı, hijyenik ve rahat. Nemi dışarı atma konusunda hiç fena değil. Deforme olması ise oldukça güç. Az önce de söylediğim gibi, bütün kış sürüşlerimi bu taytla gerçekleştirdim. Hatta oynadığım belgeselde giydiğim tayt da buydu. Uzun saatler kullanmama rağmen herhangi bir deformasyon olmadı. Hala ilk günküne yakın bir kondisyonda, ezilmemiş bir şekilde duruyor. Taytın seleye oturduğunuz yere denk gelen kumaş kısımda herhangi bir aşınma, delinme vb. olmadı. Dış yüzeyini de kaliteli yapmışlar. Ayrıca, taytın üzerinde iki adet reflektörlü olma özelliği bulunan S logosu var. Biri bel, biri de bacak kısmında. Hiç yoktan iyidir denebilir. Taytın tek kötü özelliği bu sanırım. Biraz daha belirgin hale getirebilirlerdi bunları. Ben, taytın geçen sezona ait olan modelini kullanıyorum. Belki de yeni modellerinde daha belirgin hale getirmişlerdir.

2 yorum:

  1. Gökhan beyselam,yazılarınızı beğeni ile okuyorum. thermal ve winter giysiler hakkında daha fazla bilgi verebilirmisiniz.Giysilerde hava sıcaklık durum bilgileri verilmiyor.Satın alırken nelere dikkat etmek gerekiyor.Örneğin ben thermal takım ile +5 / 10°C sıcaklıkda ki bir seyehatimde oldukça üşümüştüm.thermal elbise üzerine veya içine başka bir giysi de giymek doğru olmuyor.yanılıyormuyum? Ayrıca overshoes hakkında da deneyiminizi paylaşmanızı rice ederim.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kıyafetlerin üzerinde veriler verilse de, her insanın hissettiği farklı oluyor aslında. O anki vücut direncinize veya havadaki nem oranınına bağlı olarak farklılık olabiliyor. Biraz aşağı yukarı tahminlerle tercih yapmanız gerekebiliyor. İlk çıktığınızda biraz üşüyecek gibi olmalısınız ki, hareket edip ısındığınızda size rahatsızlık vermesin. Ben termal bir şey giymeden forma üzerine ceket giydim üşüdüm diyelim. Arkadaşım ise forma yerine termal giydi ve üzerine giydiği ceket ona yetti mesela. Yani bu tip kombinasyonlar yapabilirsiniz.

      Sil