23 Ocak 2014 Perşembe

S-Wrap Cork Gidon Bandı

Eldiven kullanmayı sevmeyen biriyseniz ve yumuşak bir gidon bandı arıyorsanız, S-Wrap Cork model gidon sargısı tam size göre. Specialized markasına ait olan bu modelin farklı renklerinde olanlarını kullandım. Hala da kullanıyorum. İçindeki küçük mantar dolgular sayesinde oldukça konforlu bir tutuş sağlıyor. 40cm veya 42cm ölçülerinde bir gidon kullanıyorsanız ve sargı geçişlerini geniş değil sık tutarsanız, daha da yumuşak bir tutuşa sahip olabilirsiniz. Biraz itinalı sardığınız müddetçe sargı eksik kalmaz ve tıpasını takıp sıkıştırabilirsiniz. Kırmızı, beyaz ve siyah renkte olanlarını, Aktif Pedal internet sitesinden veya mağazalarından satın alabilirsiniz. Fiyatı ve performansı örtüşüyor. Ben oldukça titiz biri olduğumdan, gidon sargılarımı belirli aralıklarla çamaşır makinesine atarım. Hele beyaz olanı kullanıyorsam, bu süreç daha da sıklaşır. Pis ve solmuş renkte gidon bandı kullanmayı sevmiyorum. Bugüne kadar çamaşır makinesine defalarca atmama ve farklı sıcaklık değerlerinde yıkamama rağmen herhangi bir zarar görmediler. Zarar gören bantlar oldu ancak onlar farklı markaya aitlerdi. Bu marka ve modelde herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Diğer yandan; eğer bantı geniş aralıklarla esnete esnete sarmak isterseniz, sizi yarı yolda bırakmaz. Gereğinden fazla uzatmıyorsanız, bir anda yırtılarak elinizde kalmaz. Bundan da emin olabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Gökhan Bey ürün gidon tıpası ile beraber mi geliyor ? Sti kolların olduğu kısımda sarma işlemini yaparken nasıl bir yol izliyoruz ?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet, hemen hemen tüm sargılar tıpasıyla gelir. İçlerinden bahsettiğiniz bölge için ek bir kısa parça çıkar, onu oraya yapıştırırsınız ve üzerinden sarmaya devam edersiniz.

      Sil