31 Aralık 2013 Salı

Specialized Air Tool Plastik Yer Pompası

Evinizde mutlaka bulundurmanız gereken ürünlerden biri, ayaklı yer pompasıdır. Bu tip pompalar sayesinde daha hızlı lastik şişirebilirsiniz ve ufak pompalarla hava basmaya çalışarak kendinizi paralamazsınız.

Specialized markasının Air Tool modeli, hem araba sibop hem de ince sibop için kullanıma uygun. Herhangi bir aparat sökme takma işlemi olmadan direkt olarak şişirebiliyorsunuz. Pompa ucundaki mandalı gevşetip sıkılaştırmanız yeterli siboba kilitlemek için. Ben, plastik gövdeli olan modelini tercih ettim daha ucuz diye. Yaklaşık 15 ay kullandım. Toplamda 50 şişirme yapmışımdır tahminen. Şu an arızalı bir şekilde duruyor. Son zamanlarda 100 PSI değerinden sonra havayı basamamaya başlamıştı. Şimdi ise tamamen boşa hava basıyor. Belli ki bir yerden kaçırıyor. Yani, bastığınız havayı lastiğe göndermiyor. Sağlıklı çalıştığı dönemdeki performansından memnundum. Oldukça seri bir biçimde lastiğinizi şişirebiliyorsunuz. Basınç değerini gösteren bir göstergesi mevcut. Hava basarken uyguladığınız kuvvet yüzünden pompa yerinden uymasın diye ayaklarınızı koymanız için yapılan bölümler de geniş tutulmuş. Pompanın üst kısmına ise, kordonun kullanmadığınız zamanlarda derli toplu durması açısından iki adet tırnak konulmuş. Bunlara tutturabiliyorsunuz.

Bu tip ürünler alırken daha sağlam görünen, plastik olmayanını tercih etmekte fayda var. Evde uzun süre kullanabileceğiniz demirbaş bir malzemeniz olsun istiyorsanız, biraz daha fazla para vererek daha sağlam bir şey almakta fayda var. Muhtemelen tamir oluyor ve herhangi bir parçası değişince arıza giderilecektir ancak belli ki bunun bir ömrü var ve aynı sorunla ilerleyen zamanda tekrar karşılaşacağım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder