15 Kasım 2013 Cuma

Campagnolo 80. Yıl Seti

Oha! Adamlar 80. yıllarını kutlamak için vites grubu üretmişler.

Şu renklere bak! Oy oy oy... Mat yapmışlar hem de! Logonun güzelliğine bak kızııııım!

Jant setleri de varmış hem de karbon. Uff şunlara bak! Matara kafesi de var!

Özel kutu yapmışlar manyaklar!

Yaa çok pahalı bunlar amaaa...

Şu sitede biraz daha ucuz sanki?

Almanya'ya gidecek biri var mı yakında hiç?

Aslında eBay üzerinden de alınabilir dur bakayım orada var mı?

Yuh! 150 dolar kargo mu olur be!? Üstelik faturada oynama da yapmıyor! 

Ya aslında Record set de alabilirim aynı işi yapıyor nasıl olsa...Hı?

Ne!? 10% indirime mi girmiş? 

Of hala çok pahalı.

İstanbul yollarında kullanılmaz hem bu boşver...

Dur ben şu benim Chorus takımı ve Eurus jantları satayım da bir bakarız.

Aytaç! Ben dayanamadım sipariş verdim. Rubleyi 12-29, aynakolu 39-53 seçtim. Geldiğinde bu seti sen toplar mısın? 

Campagnolo'nun 80. yılına özel ürettiği Super Record vites grubu ve jant setlerini gördüğüm ilk andan bu yana olan bitenler aşağı yukarı bu şekildeydi. Siparişi verdikten sonra hazırlanan fatura tarafıma ulaştığımda mutluluktan deli olmuştum. Geçen hafta sete kavuştuğumda ise gözüm hiçbir şey görmedi. Vincenzo Nibali'nin Giro d'Italia kazanırken kullandığı set şimdi karşımda, ellerimin arasındaydı. Tek tek her parçasını inceledim. Hemen fotoğraflarını paylaştım. Sadece seti görmeye gelen, daha önce birlikte tura çıktığım ve üniversiteden arkadaşım olan Buğra'nın yüz ifadesinden anlamıştım ne denli manyakça bir şey yaptığımı. Gözlerim hala setin parçalarının üzerinde fıldır fıldır dönüyordu.

Campagnolo ürünlerinin geleceğini öğrendiğim günün akşamı bisikletin kadrosunu temizleyip koltuğa koydum. Ertesi gün işe giderken elimde çantam değil kadrom vardı. Öğlene doğru Campagnolo kolileri geldiğinde, aralarından hangisinde benim setim var diye bakmak için her kutuya saldırdım. Limitli üretilmiş bir sete sahip olmanın yanı sıra, İtalyan olması da benim için başlı başına mutluluk sebebiydi. Özel kutusu, jantların özel kılıfı falan derken bir an önce bisikletin üzerinde görmek istedim seti. Nitekim daha istediğim dış lastikler ve gidon gelmeden, mevcut malzemelerle topladım bisikleti.

Hem 50-34 aynakoldan 53-39 aynakola geçtim, hem yüksek profil jant setine geçtim hem de en büyük dişlisi 29 olan bir ruble seçtim. Tırmanışlardan daha az nefret eden biri olmayı umuyorum. Sürüş hissimde büyük değişiklikler oldu. Sert bir sürüş hissi veren Dogma, artık yolda kuğu gibi süzülüyor. Bunun en büyük sebebi 50mm Bullet Ultra jantlara geçmiş olmam. Hızını koruyor, titreşimi emiyor ve kesinlikle çok akıcı. Uzun süredir aklımdaydı yüksek profilli bir jant seti. Şimdiye kadarki sürüşlerimden çok memnun kaldım. Aynakol dişlilerinin değişmesiyle ise, eforum aynıyken biraz daha hızlı gittiğimi hissediyorum. İlk izlenimlerim bunlar.

Daha fazla gevezelik etmeyeyim de fotoğraflara bakın :

https://picasaweb.google.com/105778214582632416593/Campagnolo80thAnniversaryGroupSetWheels?authuser=0&feat=directlink

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder