Gökhan Kutluer Hakkında

Türkiye'den Gitmek ve Bulut Fabrikası kitaplarının yazarı Gökhan Kutluer, 25 Ocak 1986 tarihinde İstanbul'da doğdu. Sokaklarda taşlardan kale kurup maç yapılabilen dönemleri ucundan yakalayan Gökhan, sırasıyla Özel Taş İlköğretim Okulu, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra yazarlığa ilk adımını blog denemeleri ve dijital dergilere yolladığı makalelerle attı ve ardından bir dönem hobisi, şimdilerde ise hem mesleği hem de tutkusu haline gelen bisiklet üzerine eğilmek istedi. 

Sektörde edindiği bilgileri bisikletin kültürel ve sportif yanları hakkında bilinç aşılamayı hedefleyen çalışmalarla harmanlayan Kutluer, kısa bir süre sonra Türkiye’nin aylık yayın yapan ilk bisiklet dergisi olan Cyclist Türkiye’de editörlük görevine başladı. İlk eseri olan Bulut Fabrikası’na da başladığı bu dönemin ardından üniversite yıllarında Erasmus sayesinde tanıştığı İtalya’ya olan hayranlığına daha fazla karşı koyamadı ve Bergamo’ya taşınarak aynı isimle tiyatro oyununa da uyarlanan ilk kitabı Bulut Fabrikası'nın son noktasını orada koydu. 

İtalya’da göçmen olarak tamamladığı ilk yılın ardından ikinci kitabı için çalışmalara başladı ve bir yılı biraz geçen bir sürenin ardından Türkiye’den Gitmek isimli eserini tamamladı. Hayatını hala yurt dışında sürdüren Gökhan Kutluer, çeşitli dergilere seyahat yazarlığı yapmakta ve bisiklet sektöründe faaliyetlerine devam etmektedir.